Aký typ karosérie preferujete?

Konštrukčná rôznorodosť karosérií automobilov nám dnes prináša mnohé možnosti. Kedysi sme mali na výber z niekoľkých modelov áut. V dnešnej dobe je na výber naozaj veľké množstvo automobilov. A to nielen podľa značky, či typu motora. Ale aj podľa samotnej veľkosti a typu karosérie. Nie každý typ je však rovnako obľúbený. Poďme sa teda pozrieť na najobľúbenejšie typy  karosérií.

veterán

Potrebujem do kufra zmestiť kočík

Medzi najčastejšie kritériá výberu automobilu patria jeho priestorové vlastnosti. A to nielen ako sa sedí na samotných sedadla, či už predných alebo zadných, ale vo veľkej miere práve otvárame kufor  a zisťujeme veľkosť a objem tohto priestoru. Aby sme tam zmestili celý nákup, aby nám tam vošiel kočík. Takže jeden z najobľúbenejších typov karosérií sú automobily veľkým priestranným kufrom.

Potrebujem auto by sa mi s ním ľahko parkovalo

Vo veľkých preplnených mestách sa častokrát stretávame aj s takouto zaujímavou požiadavkou na automobil. Aby sa s ním jednoducho otočilo a jednoducho zaparkovalo. Takýto typ automobilu vo veľkej miere obľubujú práve ženy, pretože tie mávajú veľmi často nočnú moru z parkovania v meste. Muži obľubujú menšie autá zväčša iba za účelom jeho športových, či aerodynamických vlastností. Tieto autá sú síce z priestorových dôvodov veľmi nepraktické, avšak na daný účel slúžia dokonale.

škoda

Najlacnejší automobil

Keďže pre mnoho ľudí je stále najdôležitejším kritériom výberu automobilu jeho cena, poďme sa pozrieť aj na možnosti v tejto kategórii.
Z hľadiska nízkej ceny vieme však dostať pozoruhodný výkon. Niektoré značky automobiliek tiež uvádzajú na trh aj veľmi lacné automobily. A tieto automobily nemusia byť zrovna tie najmenšie. Dokonca v niektorých prípadoch majú aj celkom slušné priestorové vlastnosti svojho vnútra. Kde to už trošku škrípe, je kvalita prevedenia samotného automobilu či jeho výkonnostné vlastnosti motora.
Spomeňme si ešte jeden typ automobilov, ktorý síce nie je zrovna najpoužívanejší, ale stojí za zmienku. Sú to auto-karavany. Tieto automobily sú síce veľmi drahé, ak však získate tak povediac dom na kolesá. Všade, kde zaparkujete, ste doma. Zaujímavý tip na dovolenku, pravda?