Chráňte svoj pozemok a dom

Plexisklá sa v dnešnej dobe využívajú pomerne dosť často v stavebníctve. Majú vynikajúce optické a mechanické vlastnosti, sú odolné voči UV žiareniu a taktiež poveternostným vplyvom, preto ochránia všetko, čo potrebujete. Používajú sa v stavebníctve, rôznych priemysloch, domácnostiach a taktiež ako proti hlukové plexisklové steny na cestách. Plexisklá nájdete v rôznych farebných prevedeniach a tak si viete vďaka nim svoju domácnosť doladiť presne tak, ako ste chceli. Veľmi rýchlo sa vďaka farebnosti rozšírili do všetkých odborov ľudskej činnosti. Patria do skupiny termoplastov, vďaka čomu sa s nimi pomocou tepla dobre narába, pretože zmäkne a tak si ich viete upraviť presne do takého tvaru, aký potrebujete.

Strecha z plexiskla

V porovnaní s klasickým sklom je plexisklo menej krehké a veľmi ľahko sa opracúva bežnými nástrojmi, ktoré sú určené na prácu s drevom. Pozor však, ak si vyberiete farebné plexisklo, pretože reaguje na UV žiarenie a môže zmeniť farebnosť. Niektoré však nezmenia, pretože závisí hlavne od vlastností použitého pigmentu. Pri čírom plexiskle však zmena farebnosti ani mechanickosti nehrozí. Optické vlastnosti plexiskiel sú v niektorých prípadoch lepšie ako pri skle. Ak by sa stalo, že by vám začalo horieť, tak uvoľňujú len malé množstvo neškodného dymu a preto je bezpečnejšie.

Ozdoba z plexiskla

Avšak sa zaraďuje medzi ľahko horľavé látky, takže si treba na oheň v blízkosti dať pozor. Najčastejšie sa plexisklo aplikuje ako sanitárne zariadenie, zasklenie dverí a nábytku, deliace priečky, recepčné pulty, strechy, zasklievanie balkónov, protihlukové steny okolo ciest, bezpečné zasklievanie, vybavenie interiérov, svetelné systémy, výstavné stánky, obrovské akváriá vo verejných budovách a mnoho ďalších. Plexisklo si viete pekne zadekorovať a tak si doladiť farebné prevedenia do tónov stien v domácnosti a vtedy vám to bude všetko perfektne ladiť.