Kam s bábikami a medvedíkom

Hračky, ktoré dieťaťu časom pribúdajú, sa častokrát len tak sa povaľujú po byte a preto je potrebné vyhovieť nárokom dieťaťa a interiér detskej izby tomu prispôsobiť. Nemusíte byť ani bytovým architektom, kutilaby ste využili priestor a hračky šikovne zakomponovali do zariadenia izby, budú tak mať svoje miesto a hlavne ich ukladanie vám nezaberie celý deň. Fantázii sa medze nekladú, ale ak vám predsa len dochádza, podelíme sa s vami o nejaké nápady.

hračky

Pár tipov na nápadité úložné priestory:
-Predstavte si klasickú detskú drevenú hojdačku, ale v miniatúrnom prevedení, ktorú môžete v počte 2 alebo 3 kusy pospájať nad sebou hrubším špagátom alebo ozdobnou šnúrou vo vzdialenosti, aby tam hračku bolo možné vložiť. Celú zostavu potom upevnite do stropu a medvedíka s bábikami na každú z nich jednoducho posadíte.

-Šikovným riešením je drevená polica stojaca na zemi, štýlom aj farebne prispôsobená interiéru, ktorá má z čelnej strany raster z drevených tyčí vo vzdialenostiach, aby tam dieťa hračky ľahko vložilo, ale zároveň aby nevypadli.
-Na uskladnenie hračiek môžete využiť aj akúsi hojdaciu sieť: stačí vám väčšia farebná textília trojuholníkového tvaru. Prostredný roh prichytíte do rohu miestnosti a zvyšné dva na bočné steny, látku pritom nechajte voľnejšie visieť, aby sa tam medvedíkom a bábikám dobre ležalo.

-Úložný priestor pod posteľou je tiež jedným z možných odkladacích priestorov, aby bolo hračky vidieť, do bočného krytu priestoru vyrežte zopár otvorov v tvare kruhu primeranej veľkosti, do ktorých dieťa hračky bez problémov uloží a pritom ich bude aj vidieť.

-Použité plastové vedierka napríklad od farieb sa dajú tiež ešte využiť, ak ich pekne natriete alebo oblepíte farebnou textíliou, fantázii sa pritom medze nekladú. Takto upravené ich pripevnite na stenu do jedného radu vedľa seba vo výške, aby k nim dieťa ľahko dosiahlo. Budú príjemným skrášlením izby, keď z nich budú „vykukovať“ macíkovia a bábiky.

-Mamičky, ktoré sú zdatnejšie krajčírky, môžu ušiť z pevnejšej látky zástenu, na ktorú prišijú vrecká z farebne kontrastných látok vo veľkostiach, aby sa tam bábika a medvedík, ale aj iné hračky bez problémov dali vložiť, do každého vrecka jedna. Zavesiť ju môžete na vnútornú stranu dverí detskej izby.

-Ak sa vám nechce tráviť čas za šijacím strojom alebo na to nemáte čas, závesné siete si môžete kúpiť už hotové, dostať ich v rôznych farebných prevedeniach. Majú otvory, takže ukladanie hračiek nebude problém, už ich len prichytiť do stropu na vhodnom mieste izby, napríklad do rohu.

panenka

Nápadov a možností ako esteticky uložiť hračky je nepreberné množstvo, my sme vám ponúkli niekoľko zaujímavých z nich, či si z toho niečo vyberiete je už len na vás.