5 rád ako vytvoriť kráľovstvo tým najmenším

1. Výber tej správnej farby
Prvým a tým najzakladnejším krokom je výber správneho odtieňa farby do izby pre dieťa. Treba voliť veselé, pastelové a hravé farby, ktoré vašej ratolesti vyčaria úsmev na tvári. Určite sa vyhnite tmavým odtieňom, ktoré budú pôsobiť stiesňujúco a depresívne. Neodporúčam ani bielu farbu, pretože steny môžu na vaše ratolesti pôsobiť, ako jedno veľké biele plátno na maľovanie.

pokoj

2. Vybrať vhodné zariadenia
Ďalším, tiež veľmi dôležitým krokom, je výber nábytku do izby. Izba nesmie byť zbytočne preplnená nábytkom, ktorý v nej nie je potrebný. Aký nábytok by teda mal v tej izbe byť? Keďže sa deti najčastejšie hrajú na podlahe, určite je dôležité dať do izby teplý koberec. Nemusí byť v celej miestnosti. Stačí ho dať na miesto, kde bude mať vaše dieťa kútik na hranie. Veľmi dôležitá je posteľ, najlepšie s úložným priestorom. Ďalším nábytkom by mala byť skriňa, nie však veľmi veľká. Lepším riešením je v súčasnosti komoda, ktorá nezaberie veľa priestoru a tým ostane izba svetlá a vzdušná. A tým pádom budú mať vaše ratolesti vo svojom kráľovstvedostatočný priestor na hranie sa. Aby si vaša ratolesť mala kde kresliť, nesmie chýbať menší stôl so stoličkou. Veľmi dôležité sú aj úložné boxy, do ktorých si vaša ratolesť bude odkladať svoje hračky.

růžový pokoj

3. Vybrať vhodné osvetlenie
Veľmi dôležitým krokom je aj výber osvetlenia. Stropné osvetlenie by malo byť menší, nie príliš veľké alebo dlhé. Intenzita svetla musí byť tiež stredná. Nemôže byť príliš silná, pretože deti sú na svetlo citlivé.

4. Nepodceňovať kvalitu zariadení v izbe
Nie je správne šetriť na peniazoch, pokiaľ ide o kvalitu výrobku. Treba dbať na bezpečnosť ratolestí.

krabice

5. Vybrať vhodné dekorácie
Posledným krokom je potrebné izbu trošku osviežiť dekoráciami. Na to sú vhodné nálepky na steny, alebo obrazy. Ale treba si dávať pozor na to, aby to neboli príliš malé kúsky, ktoré by dieťa dokázalo prehltnúť.

Verím, že Vám moje rady pomohli pri zariadení kráľovstva pre vaše ratolesti.