Technika ktorá mení budúcnosť


Ako už viete predstavil svoju novú vlajkovú loď Galaxii S8 a S8 plus . Obi dve tieto varianty upne prvé od Samsungu dokážu vďaka pripojení k príslušenstva chovať úplne ako počítač.
virtuální brýle


Nazýva sa to Samsung DEX. Telefón jednoducho vložíte do Dex stanice , pripojí sa monitor , klávesnica a myš a rázom máme s telefónu počítač. Je to podobné ako systém Contimum od Microsoftu. Dex stanica má ma na sebe porty : Jeden výstup HDMI ,dva  krát USB 2.0, lán pre pripojenie internetu káblom , USB – C pre nabíjanie . Zadná opierka je integrovaná pre chladenie aby sa telefón neprehrieval a tým sa neznižoval výkon. Není TO Žiadna Maketa a všetko funguje ako raketa . Prostredie je podobne ako na počítači s operačnom systéme Windows ale celé to beží na Androidu. Všetko je intuitívne a ľahko sa ovláda. Nájdete tam všetky aplikácie ktoré máte nainštalované telefóne a môžete ich používať aj na vašom počítači. Môžeme otvárať viacej okien pokiaľ je voľná pamäť rám , ktorá v tejto verzii je 4 GB .
facebook ve smarthphonu


Taktiež je možné meniť veľkosť okien a používať multitasking cez klávesnicové skratky a rýchlejšie tak prepínať medzi aplikáciami. Samsung spolupracuje s Microsoftom a preto tam nájdeme WORD , EXCEL a iné programu z balíka Microsoft Office . Ďalej funguje Google , YouTube a iné aplikácie od Google. Nezabúdajme že je to telefón a naďalej môžeme zdvíhať hovor písať správy a podobne. Ďalej sa vďaka vzdialenej plochu môžeme pripojiť ku svojmu Windows , pracovať na diaľku a mažete sa tváriť že sedíte u svojho počítača v pracovni , alebo kancelárii. Pravej dolnej časti sa nachádzajú notifikačné informácie na prichádzajúce smsky , notifikácie , udalosti a tak podobne. Ďalej môžeme zapínať a vypínať Wifi , bluethood , a ďalšie prvky. Stanica Samsung Dex sa bude predávať na Slovensku a Českej Republike a už teraz ho môžete nájsť na rôznych shopoch.

Nákupy