Buďte so sebou spokojná

Nikdy som nerobila nič iné, iba som sa vždy sťažovala. Naozaj to bolo niečo, s čím som sa nevedela zmieriť, jednoducho som mala pocit, že muži to proste majú oveľa, ale že naozaj oveľa jednoduchšie ako my a rozčuľovalo ma to. Nevedela som sa proste nejako zamerať na to, čo by ma malo tešiť na skutočnosti, že som žena a bolo to pre mňa nevýslovne ťažké. No napriek tomu som vedela, že s tým môžem pracovať a že môžem urobiť všetko preto, aby som začala ten fakt, že som žena milovať. Rozhodla som sa, že to spravím tak, ako je úplne najlepšie.

holka
 
Začala som si teda písať zoznamy. To sa mi vždy osvedčilo ako ten najefektívnejší spôsob toho, čo by som mala robiť a ako najlepšie pracovať so všetkým, čo mi život a svet ponúka. Vedela som, že zo začiatku bude písanie zoznamu neuveriteľne komplikované, ale napriek tomu som sa držala toho, čo som chcela a myslím si, že to bolo to najlepšie, čo som mohla urobiť. Každá žena by mala byť pripravená na to, že niektoré veci proste musí robiť tak, aby to bolo jasné a aby sa všetko dalo vymyslieť takým spôsobom, že to bude až neuveriteľné. Ja som bola rozhodnutá.

děvče
 
Je fajn, keď začnete milovať fakt, že ste žena. Je fajn, keď sa začnete skutočne zamýšľať nad skutočnosťou, ktorá vás bude alebo nebude prenasledovať a ktorá pre vás bude skutočne veľmi podstatná, ale verte tomu, že niektoré veci proste nefungujú presne tak, ako by ste chceli a musíte sa jednoducho prispôsobiť tomu, čo je pre vás skutočne veľmi dôležité a s čím budete vedieť pracovať, keď vám bude ťažko. Keď je ťažko mne, tak permanentne zoberiem do ruky ten zošit a hľadám v ňom veci, ktoré ma proste budú posúvať ďalej a s ktorými budem vedieť naozaj pracovať. A to je na tom vážne úžasné a krásne, nemyslíte si? Byť ženou predsa len nemusí byť niečo otravné, niečo, čo vás bude deprimovať. Je to však len o vás a o vašom postoji.