Najkrajšie dekorácie do našich záhrad

Dnes je veľmi ťažké vyhľadať dom, v ktorom máte chuť stráviť celý svoj život – dom v dobrej lokalite, s nie moc malým pozemkom a hlavne za dobrú cenu. Nie každý je totiž podnikateľ a môže si dovoliť obrovský pozemok a postaviť naň kráľovský dom. Väčšina ľudí rieši svoje bývanie prostredníctvom rôznych hypoték a spotrebných úverov, ktoré poskytuje banka po prepočítaní priemernej výplaty. Tieto čiastky nie sú prevažne vysoké a musíte tak nájsť dom za výhodnú cenu, no nebude to žiadna novostavba. Na pozemok sa zväčša nehľadí, a tak po úpravách domu upriami váš pohľad konečne aj záhrada. Čo s ňou ? Ak si stále neviete s problémom poradiť, tu je pár nápadov, ako si ju zveľadiť !

recyklace

Starý bicykel
Vlastníte v pivnici starý bicykel, ktorého účel už je dávno splnený a len zbytočne zaberá miesto ? Je čas to napraviť a poskytnúť mu nový zmysel pre existenciu ! Vyberte štvorkolesového deduška na čerstvý vzduch a zoberte si plechovku obľúbenej farby. Namaľujte každý milimeter vášho tátoša a uvidíte ako jeho farba nádherne vynikne. Takýto starý bicykel má určite vpredu alebo vzadu košík, do ktorého sa perfektne hodí črepník kvetov podľa vlastného výberu. Kvety je možné umiestniť všade, kde sa vám zapáči. Tu už bude hrať len váš zmysel pre kreativitu. Takto upravený bicykel sa považuje za novodobú dekoráciu, ktorú vám bude nejeden sused závidieť !

Pneumatika
Predali ste svoje auto za lepšie, no ostali vám staré ojazdené pneumatiky ? Možno to už tušíte, ale tiež sa hodia takisto ako bicykel na čerstvo pokosený trávnik u vás doma. Čo teda potrebujete ? Zasa len farbu a tvorivé ruky. Ak máte tehlový dom, môžete si vytvoriť z troch naukladaných pneumatík na seba falošnú studňu, kde už len na vrch esteticky pridáte drevo a striešku. Dovnútra sa budú skvele hodiť opäť nejaké kvety nenáročné na údržbu. Je nutné venovať viac času na prípravu pneumatík, ktoré natriete do podoby tehál naukladaných na seba. Ak sa vám zdá tento nápad príliš zložitý použite len jednu pneumatiku tiež nafarbenú podľa svojho gusta a posaďte do nej kvety.

kolo

Nápadov na internete je mnoho a už je len na vás, ktorá alternatíva sa vám zapáči viac, a ako sa s tým celým vyhráte.  Tým, že použijete starú pneumatiku navyše recyklujete, za čo sa vám životné prostredie s istotou odvďačí. 

Domov