Cieľ spoločnosti Google zameraný na novú protimonopolnú vyšetrovanie USA

Viac ako 30 generálnych prokurátorov z USA pripravuje vyšetrovanie spoločnosti Google Alphabet z dôvodu možného porušenia antitrustových pravidiel.
Texas vedie skupinu viac ako 30 generálnych prokurátorov, ktorá plánuje oznámiť vyšetrovanie 9. Septembra, uviedol zdroj.
Google uviedol, že spolupracuje so štátnymi úradníkmi.
„Pokračujeme v konštruktívnej spolupráci s regulačnými súdmi vrátane generálnych prokurátorov pri zodpovedaní otázok týkajúcich sa nášho podnikania a odvetvia dynamických technológií,“ uviedol zástupca spoločnosti Google Jose Castaneda.
Vyšetrovanie je zameraná na priesečník súkromia a antitrustovej politiky, podľa zdroja, ktorý na to nepracoval.Nadpis Google..jpg
Ken Paxton, generálny prokurátor Texasu, v júni predložil pripomienky spolu so 42 ďalšími štátnymi úradníkmi, v ktorých vyzval Federálnu obchodnú komisiu, aby sa pri vyšetrovaní možného porušenia protimonopolného zákona zamerala na ochranu súkromia a údajov.
V komentári štátni úradníci tvrdili, že veľké technologické firmy majú toľko užívateľských údajov, že je pre nováčikov ťažké konkurovať.
Ďalší úradník z Texasu, zástupca generálneho prokurátora Jeff Mateer, v júni na stretnutí FTC tvrdil, že Google a ďalšie veľké technologické firmy sa klamali v tom, že sa prezentovali ako neutrálne, pričom uviedli, že GO nesúhlasí so zverejnením reklamy. Generálna prokuratúra v Texase uviedla vo vyhlásení v júni. GO sa nakoniec na reklamu spoliehala.google.jpg
Technickí obri, ktorí patria medzi najbohatšie a najmocnejšie spoločnosti na svete, čelia stále väčšej protimonopolnej kontrole zo strany Kongresu, federálnych agentúr a teraz generálnych prokurátorov.
Ministerstvo spravodlivosti v júli uviedlo, že otvára široké vyšetrovanie veľkých firiem v oblasti digitálnych technológií so zameraním na to, či sa angažujú v protikonkurenčných praktikách. Vyšetrovanie sa pravdepodobne zameriava na GO, Amazon a Facebook a prípadne na Apple.