Neviete kam na výlet? Prečo nenavštíviť prírodný labyrint na Slovensku!

Vo svete je medzi turistickými miestami dosť populárne kukurične bludisko. Nájdete ich najmä v USA, Anglicku, či Nemecku. Pritom však za nimi vôbec nemusíte chodiť ďaleko. Jedno sa už nejaký čas nachádza pri meste Trnave, kde sa môžete s celou rodinou zabaviť do sýtosti.
Ak ste o ňom ešte nepočuli, tak vás azda bude zaujímať, že vo Vlčkovciach, medzi Trnavou a obcou Sereď sa nachádza takmer 5 hektárové kukuričné pole, ktoré spoločnosť Sezeland už druhý krát pretvorila na bludisko pre deti a dospelých, kde sa spája zábava s pohybom.cestička medzi kukuricami.jpg
Tvoria ho dve spleti ciest – jedna, menšia pre malé deti, v tvare Slovenského znaku, a druhá, väčšia pre starších v tvare Slovenskej republiky. Organizátori pripravili na stanovištiach niekoľko úloh, ktoré musíte vyriešiť a na konci môžete dostať drobnú odmenu. Na mape sú to mestá, ktoré budete podľa indícií a vašich orientačných schopností musieť uhádnuť. Pri vstupe do časti pre deti dostanete tajničku, ktorú treba pomocou rozložených hádaniek vylúštiť.
Minulý rok mal labyrint trasu dlhú 1,9 kilometra, tento rok je to dokopy až 2,7 kilometra. Pre moderných tínedžerov je pripravená špeciálna súťaž v najrýchlejšom hľadaní QR -kódov.obloha nad kukuričným poľom.jpg
Kukurica je asi 3 metre vysoká. Okrem klasického dobrodružstva medzi kukuricami sa k atrakcii pridali aj iné aktivity, ako napríklad jazda na traktore, hádzanie kruhmi na stĺpiky, hod loptou a miesto na opekanie. A ak ste si náhodou nezobrali špekáčiky a chlieb, nemusíte sa obávať, pretože k dispozícii bude aj bufet s občerstvením (a samozrejme kukuricou na konzumáciu).
Oblasť je dosť ťažké nevšimnúť si, keďže sa nachádza pri rýchlostnej ceste R1, a navigovať vás budú smerovacie tabule a pútače. Otvorené býva cez víkendy približne od júna do septembra, čiže tento rok to už asi nestihnete. Keďže sa však záujem o tento druh zábavy stále zvyšuje, môžeme počítať s tým, že aj budúci kalendárny rok bude labyrint otvorený.

Domov