Detská elektronika

Elektro spotrebiče máme všade okolo seba. Niekedy si ani neuvedomujeme čo všetko nám doma ide na elektrický prúd. Tejto energii sa nevyhnete ani pri zabezpečovaní výbavičky pre novorodenca. Ak ste si mysleli, že stačí kúpiť plienky a oblečenie, budete prekvapený, koľko elektroniky potrebnej pre bábätko je na trhu. Záleží len na vás či sa bez daných produktov zaobídete alebo chcete pre bezpečie a zdravie svojho dieťaťa len to najlepšie.

spiace dieťa

„Detská pestúnka“

Elektronická pestúnka je veľkým pomocníkom do každej domácnosti. Kamera umiestnená na postieľke sníma pohyby a zvuky vášho dieťaťa. Vy tak môžete byť v kľude aj v inej miestnosti a v prípade potreby uvidíte na monitore čo sa deje v postieľke. Lacnejšie verzie obsahujú len mikrofón a vy svoje dieťa budete len počuť, drahšie verzie majú zabudovanú aj kameru a niektoré lepšie verzie obsahujú mikrofón na obidvoch stranách a tak bude aj dieťa počuť váš hlas.

Monitor dychu.

Podložka pod matrac, ktorá monitoruje dych vášho bábätka. Množstvo úmrtí bolo spôsobené najmä náhlym úmrtím dojčiat v spánku. Tomu sa dá predísť použitím monitoru dychu. Pri zástave dýchania vás monitor upozorní hlasným zvukom. Vďaka farebnému indikátoru, ktorý umiestnite na skrinku bude váš spánok pokojnejší. V noci sa jednoducho pozriete na prístroj, ktorý bliká na zeleno, pokiaľ je všetko v poriadku. Monitor dychu je drahšia záležitosť. Naše nemocnice však poskytujú možnosť zapožičania tohto prístroja na prvých 6 mesiacov za malý poplatok.

novorodenec

Odsávačka.

Aj keď odsávačka je potrebná najmä prvé týždne, množstvo matiek si bez nej nevie predstaviť materstvo. Tvorba mlieka býva zo začiatku veľká a malé novorodeniatka nedokážu spapať také množstvo, aby sa prsia matky vyprázdnili. Vznikajú tak boľavé miesta, ktoré často prechádzajú do zápalu. Odsávačku mlieka odporúčajú už od prvých dní v pôrodnici.

Elektro