Hallstatt

Či už preferujete prehliadky miest alebo turistiku, neďaleké Rakúsko ponúka všetko. Rakúske Alpy sú čoraz viac obľúbené turistami a turistický ruch je rozvinutý na veľmi dobrej úrovni. Na výber máte hneď niekoľko oblastí, kam sa vybrať. No určite vašej pozornosti poslednú dobu neušlo stále viac ospevované mestečko Hallstatt. Nazývané tiež perla Rakúska. Prečo sa oplatí toto malé mestečko neďaleko Salzburgu jednoznačne navštíviť?rakousko.jpg
 
Lokalita                                  Celý Hallstatt ne je rozlohou veľký a jeho značná časť leží pri jazere, čo vytvára prekrásnu scenériu. Vďaka jazeru máte o program postarané.         Na niektorých častiach sú vytvorené pláže a vy sa môžete okúpať. No populárne sú najmä loďky a elektrické člny, ktoré si môžete prenajať a prezrieť si tak celé mesto aj z vodnej hladiny.
 
Mesto                                      Malé mestečko ponúka množstvo úzkych uličiek a námestí, kde sa môžete poprechádzať. Dominantou je jeden z kostolov, ktorý má pri sebe tiež nádherný malý cintorín. Súčasťou je tiež Kostnica, kde sa poplatok môžete vidieť vystavené lebky a kosti miestnych pozostalých, pre ktorých už nebolo na cintoríne miesto. Jednou z atrakcií je tiež miestne múzeum.               
 
Turistika                                 Ak ste prišli len na pár dní, väčšiu turistiku pravdepodobne nestihnete. No nad mestom sa nachádza úžasná vyhliadka, z ktorej uvidíte celú panorámu. Vedie na ňu lanovka, ale terén za hodinu zvládnete aj pešo. Neďaleko sa nachádza tiež soľná baňa, ktorou je Hallstatt preslávený. Ponúkajú exkurzie dovnútra, čo sa jednoznačne oplatí navštíviť. Pre deti je urobená aj drevené šmýkačka, ktorá sa radí k jednej z najväčších v Európe. V okolí sa však nachádzajú viaceré turistické trasy, na ktoré však potrebujete dobré vybavenie.   rakouské domy.jpg
 
Zima                                       Zimné obdobie patrí tiež k navštevovaným ročným obdobiam. A to najmä vďaka kvalitnej lyžovačke a malebným vianočným trhom na najväčšom námestí.

Dovolenka