Kaviár je v móde – kozmetika s prídavkom mora

V poslednej dobe sa do pozornosti vedcov v oblasti kozmetiky dostávajú morské prvky. Kaviár, riasy, planktón, … v krémoch, mydlách či sérach nájdete výťažky z týchto produktov mora.

kaviár

Kaviár
Kaviár je známy ako luxusná pochúťka vyššej vrstvy. Malé čierne vajíčka rýb sa ale dostali aj do kozmetických produktov. Dokážu toho naozaj veľa. Pleť vyživia a vyhladia. Vďaka výťažku z kaviáru zmiznú jemné ale aj hlbšie vrásky. Obsahuje mnoho vitamínov, stopových prvkov a živín, ktoré sa z našej pokožky vekom a vplyvom vonkajšieho prostredia strácajú. Prečistí póry, zregeneruje pokožku a dodá jej energiu – áno, energiu – kaviár je najbohatším zdrojom energie v prírode. Kaviár dodá vašej pleti zdravie, vitalitu, sviežosť, pevnosť, pružnosť a hlavne prinavráti jej mladosť. Kozmetika s kaviárom je vhodná nie len na ženskú, ale aj pánsku pleť.
Ak chcete mať istotu účinku kaviáru siahnite po kaviári typu beluga. Získava sa z jeseterov v Kaspickom mori. Ikry týchto rýb sú najhodnotnejšie na svete.

mořské řasy

Morské riasy
V kozmetike sa používajú výťažky z niekoľkých druhov rias. Sú výnimočné tým, že si poradia s celulitídou. Majú schopnosť rozpúšťať tukové bunky. Rozpustený tuk sa lymfatickým systémom následne odvedie z tela. Medzi ďalšie vlastnosti morských rias patrí ich schopnosť viazať na seba vodu. Pokožka je takto hydratovaná, pevnejšia a pružnejšia. Riasy majú detoxikačné účinky, výrazne spomaľujú starnutie pokožky a vytvárajú na pleti UV filter, ktorý ju ochráni pred slnečnými lúčmi a aj vonkajšími nepriaznivými podmienkami.

kosemtika

Morský planktón
V morskom planktóne je veľké množstvo proteínov, enzýmov a nenasýtených mastných kyselín. Všetky tieto zložky sú dôležité pre bunky kože – napráva poškodené bunky, regeneruje ich a poskytujú im dostatok živín. Pokožka vďaka planktónu nie len že mladšie vyzerá, ona aj mladšia je. Chráni pleť pred vonkajším škodlivým prostredím.