Pre každú domácnosť treba vybrať špecifický typ zábradlia

Niet pochýb o tom, že interiérové schodisko už nie iba tým potrebným a nudným prvkom domácnosti, ale zmenilo sa na estetický doplnok, ktorý pritiahne oči svojim krásnym prevedením a to najmä v prípade, ak na ňom dominuje Sklenene zábradlie. Každopádne však nejde o jediný variant, schodiská a ich zábradlia dnes majú niekoľko zaujímavých prevedení a je len na nás, ktoré uprednostníme. Záleží od individuálneho vkusu každého z nás, ako aj od osobitnej stránky interiéru, no a zrejme aj od ceny.
koberec na schodišti
V posledných rokoch akosi zabúdame, že schody a zábradlia boli predovšetkým bezpečnostným prvkom, respektíve tým sú aj doteraz, ale čoraz vyšší záujem a požiadavky sa kladú aj na ich estetiku a dizajn. V tomto smere sa viditeľným spôsobom podpíše aj materiál. Drevo, nerez, kov, sklo,… možností je viac a každá má svoje špecifické prednosti. Každopádne zábradlia sú v prvom rade bezpečnostným doplnkom a vlastne nevyhnuteľnosťou. Všade, kde sa nachádza schodisko, musí byť takisto dispozícia kvalitného zábradlia, o ktoré sa môžeme oprieť a naša chôdza bude následne nielen bezpečnejšia, ale aj komfortnejšia.
Výber toho správneho zábradlia sa však odvíja od majiteľov domu, respektíve od ich vkusu ale predovšetkým aj od toho, akí členovia sa v domácnosti nachádzajú, pričom dokonale zabezpečené zábradlie je otázkou predovšetkým interiérov (a exteriérov), v ktorom sa pohybujú deti. Aj v tomto prípade sa však môžeme zamerať na estetickú stránku, predsa zábradlia dnes kombinujú bezpečnosť spoločne s dizajnom.
točité schodisko
Väčšiu pozornosť na dizajn ale môžeme zamerať v prípade, ak chceme dosiahnuť luxusnejšie priestory, v ktorých sa pohybujú najmä zodpovedné dospelé osoby. Zábradlie tu samozrejme splní svoj prioritný účel, ale extrémne opatrenia myslím si môžeme vynechať a venovať sa skôr vizuálnej stránke, kedy pôsobí priam dokonale práve voľba zo skla. Schodisko je však možné obohatiť aj svietiacimi Led pásikmi, ktoré oceníte najmä po tme, ak budete chcieť ísť na toaletu alebo pre niečo k zákusnutiu do chladničky.