Spotrebiče v kuchyni

Ak zariaďujete novú kuchyňu a máte obmedzený rozpočet na prebytočný luxus nie je priestor. Preto si vyberajte spotrebiče do kuchyne hlavne s rozumom. Snáď najdôležitejšie prvky, ktoré musí obsahovať každá kuchynská linka sú chladnička, rúra a varná doska. Či už vstavané alebo voľne stojace, vždy myslite na energetickú triedu. Nie všetko najlacnejšie vám peniaze naozaj ušetrí. Oplatí sa investovať do energetických tried s označením A, ktoré sa odzrkadlia na ročnom zúčtovaní. Väčšina siaha po indukčnej varnej doske. Obvykle bývajú lacnejšie ako plynové a predsa len v kuchyni vyzerajú modernejšie. Vedeli ste však, že na indukčnú dosku potrebujete aj špeciálne hrnce? Na to aby ste mohli variť, musíte mať riad určený aj na tento typ dosiek a nie vždy býva lacný.

578188

Pri výbere mikrovlnnej rúry sa oplatí pozrieť si všetky funkcie. Výhodné je kúpiť mikrovlnku spolu s grilom. Najnovším hitom sú zabudované kávovary. Ide však o zbytočný rozmar, keďže tieto kávovary bývajú plne automatické čo navyšuje jeho cenu. Skúste siahnuť radšej po lacnejšej variante napríklad pákového alebo kapsulového kávovaru, ktorý vám pripraví rovnaký pôžitok z doma urobenej kávy. A v neposlednom rade treba myslieť aj na umývačku riadu. Tento spotrebič stále chýba vo väčšine domácnosti.

ImgW.ashx-4

Veľa ľudí má zafixovaných, že umývanie pomocou umývačky nás stojí viacej peňazí. Opak je však pravdou. Aj napriek kapsuliam, ktoré je nutné kupovať na bežný chod, množstvo vody, ktoré sa spotrebuje pri plne naloženej umývačke, je neporovnateľne nižšie. To sa vám v priebehu niekoľkých rokoch odzrkadlí aj vo financiách. Či už sa rozhodnete pre všetky spotrebiče alebo len tie najnutnejšie, pamätajte, že šetriť na spotrebičoch sa naozaj neoplatí a skôr či neskôr zaplatíte viac. Hlavne si nechajte poradiť či už v predajni alebo pomocou recenzií na internete.

Elektro