Vplyv farieb na naše životy a zdravie

Málokto asi tuší, že existuje odbor chromatoterapia, ktorá sa zaujíma okrem iného, ​​uzdravovaním farbami. Tento odbor používajú s veľkou obľubou hlavne liečitelia. Metódy sú rôzne, niekto odporúča hľadieť cez farebný filter a pritom meditovať, iný prikladá farby na akupunktúrne body po tele. Tiež sa ukazuje, že vplyv na náš život má aj farba stravy, ktorú konzumujeme, farba oblečenia, ktoré nosíme a farba miestnosti v ktorej sa vyskytujeme.
řada pastelek
Farby neovplyvňujú len zdravie, ale aj našu psychiku. V miestnosti vymaľovanej do modra, budete mať pocit chladu. V miestnosti s teplými farbami, budete zase pociťovať väčšiu chuť do jedla. V miestnosti vymaľované farbou slonovej kosti na Vás čoskoro padne tieseň a budete sa nudiť. Niektoré farby človeku energiu uberajú a niektoré energiu dodávajú.

Farba čierna
·        Všeobecne sa považuje za farbu veľmi vysiľujúcu.
·        Čierne oblečenie však nosia ľudia veľmi náročný, tajomný ale napriek tomu dôsledný, sú to ľudia nekompromisný a neodpúšťajúci zradu.
·        Ľudia s obľubou čiernej farby sú veľmi sexuálne zameraný, výkonný a náruživý.

Farba hnedá
·        Z energetického hľadiska nie je pre človeka nijako priaznivá, pretože znamená zmar a navyše prináša fyzickú aj psychickú únavu a vyčerpanie.

Farba zelená
·        Zelená farba upokojuje oči, lieči srdcové problémy, krvný tlak a bolesti hlavy.
·        Ľudia s touto obľúbenou farbou majú potrebu druhým pomáhať a starať sa o ne, ale súčasne radi druhých ľudí ovládajú. Zelená predstavuje pokoj a harmóniu.

Farba modrá
·        Táto farba upokojuje a má na človeka pozitívne účinky, aj keď sa radia do chladných farieb.
·        Symbolizuje vernosť, nehu, dôveru. Používa sa pri liečení infekcie, nemoci kože, tíši búšenie srdca a menštruačné bolesti.

Farba červená
·        Jedná sa o silne energetizujúcu farbu, ktorá podporuje krvotvorbu, emocionalitu, aktivitu a zdravie. Prináša úspech v láske aj v zamestnaní.

Farba žltá
·        Táto farba spoľahlivo povzbudzuje energiu, nosia ju ľudia veľmi aktívny, so zmyslom pre humor.
malíř pokojů
Farba biela
·        Ukazuje na človeka s bohatým duševným životom.
·        Často sa označuje za farbu romantickú.
·        Nosia ju hlavne ženy, ktoré sú dobrými matkami a sú v láske veľmi stále.

Zdravie