Základ je škola

Pohľad na túto vec môže byť pre každého subjektívny, preto chcem vopred povedať, že neodsudzujem žiadne iné názory a je úplne v poriadku, ak vy nesúhlasíte s tým mojim. Skúste sa však nad tým aspoň zamyslieť.

absolventi
 
Škola určuje vašu osobnosť
 
Stretli ste sa už niekedy pri rozhovore  s človekom s tým, že odcudzoval alebo mal predsudky voči určitej osobe kvôli jej škole? Prečo by škola, ktorú navštevujeme mala určovať to, akí sme? Niekto chodí na učňovku a automaticky sa stáva pre niekoho na gymnáziu človekom na nízkej úrovni. Pričom daná osoba môže byť oveľa lepšia, čo sa týka morálneho hľadiska. Chvíľami mi to však príde, ako keby sa ľudstvo už na tento systém naprogramovalo, a žiaci týchto škôl sa už automaticky znižujú na nižšiu úroveň, keďže tento názor počúvajú z každej strany. Avšak aj takýto človek môže byť inteligentný a rozumný.
 
Takisto ľudia hádžu všetky informácie do priemeru. Niekto sa dozvie, že chodíš na určitú školu a automaticky si ťa zaraďuje medzi menej rozumných , alebo medzi tých, ktorí sú na nižšej úrovni. Ani len nepomyslia, že daný človek vôbec nemusí patriť medzi nich. Nehádžte všetkých do jedného vreca sa nevraví len tak. Avšak ľudia si to ani často neuvedomujú. Priznám sa ,aj ja som mala takéto predsudky voči ľuďom. Avšak stretla som sa s ľuďmi, ktorí keď aj navštevovali gymnázium, správali sa ako úplní hlupáci.

tým
 
Bez školy nemáte budúcnosť
 
Ďalšia hlúposť vtĺkaná do hláv žiakom každý deň. Vôbec to nie je tak. Ak ste niekto cieľavedomý a máte iné plány, tak škola ktorú vyštudujete  vám bude úplne zbytočná. Poznám kopu prípadov, kedy ľudia mali spravené rôzne, či už stredné alebo vysoké školy, a aj tak skončili na úplne odlišnom odbore. A takisto aj podnikatelia. Nie všetci majú vyštudovanú vysokú školu.
Stačila im len kreativita a zrealizovanie ich nápadov.
 
Nie je dôležité mať spravenú školu, ale mať skutočne zručnosti , keďže v tejto dobe má vysokoškolský titul už skoro každý. Avšak schopnosti? Nulové. Je dobré určiť si v živote cieľ a nasledovať ho.
Tak naberte odvahu a bežte mu v ústrety.