Auto pre mladých vodičov

Pre mladých vodičov, ktorí zložili skúšky a práve sa chystajú kúpiť si svoje prvé vozidlo, prinášame pár typov na tie, ktoré sú v tejto vekovej kategórii obľúbené a takisto spĺňajú požiadavky na nízku spotrebu, vhodný výkon a primeranú cenu.
Niektoré zo značiek áut, ktoré sú vhodné pre začínajúcich vodičov:
-Medzi najviac kupované autá medzi mladými vodičmi patria vozidlá značky Škoda, hlavne Fabia. Nepatria síce medzi najštýlovejšie, ale lákavá je hlavne ich cena, a tá sa pohybuje okolo 2500 eur. Je to typ vozidla, ktorý má autoservis všetky požadované parametre pre začínajúcich vodičov.

auto

-Veľmi dobre sa predáva automobil značky Volkswagen Golf. Je to šikovné, neveľké auto, ktoré sa zmestí všade a s jeho výkonom 1,4V sa spotreba drží na najnižšej možnej úrovni. Vozidlo je vhodné ako do mesta, tak aj na cesty mimo neho.

-Z francúzskych obľúbených áut môžeme spomenúť Peugeot 207, v predaji ho nájdete v cene okolo 3200 eur. Z výkonov, ktoré sú v ponuke, odporúčame tie s 1,6V, pretože ich spotreba je nízka a tiež ním môžete jazdiť v meste, ale aj na dlhšie trasy. Svoju klientelu má aj Citroen C3, šikovnými rozmermi a primeranou spotrebou určite osloví každého mladého človeka za volantom.

-Mladším bratom Golfa je Volkswagen Polo s tým rozdielom, že je cenovo dostupnejší ako Golf, ale parametrami sú si veľmi podobní. Odvezie vás kamkoľvek budete chcieť a pri tankovaní sa finančne nezruinujete.
-Medzi luxusnejšie vozidlá patrí Ford Focus, má totiž lepšie vybavenie, ale pri obsahu 1,6V je jeho spotreba paliva primeraná. Kúpiť si ho môžete v cenových reláciách okolo 3000 eur, závisí to od roku jeho výroby.

vozidlo

-Automobil vhodný na každú trasu je Honda Civic, s výkonom 1,6V je jeho spotreba na vynikajúcej úrovni. Jeho cena sa pohybuje na trocha vyššej úrovni, niekde okolo 5000 eur, ale naozaj zodpovedá kvalite auta, ktoré za ňu dostanete. Jediné, o čom musíte rozmýšľať je, či dáte prednosť sedanu alebo hatchbacku.

Domov