Aké osvetlenie je najvhodnejšie na rekreačné chaty

Na našu chatu chodíme vždy, keď sú nejaké prázdniny alebo sviatky, teda voľno v práci, čo v preklade znamená, že sme na nej dosť často, no na druhej strane nie každý deň alebo každý víkend. Preto sme sa celkom zapotili pri výbere vhodného osvetlenia. Nechápete prečo? Hneď sa k tomu dostanem a všetko vám vysvetlím.

Lampáš so zapálenou sviečkou pri tehlovej stene a drevených dverách

Svetlo musí byť ekonomické a bezpečné

Bezpečnosť a finančná stránka veci, to sú dve záležitosti, ktoré pri osvetlení na chate nesmiete ani len najmenšou náhodou zanedbať a podceniť. Prečo? čo sa týka financií, tak rekreačné chaty sa nedajú zaradiť medzi domácnosti, preto sú tarify za elektrinu automaticky drahšie. Verte mi, neurobíte http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ak-neurobite-toto-vasa-moc-vas-znici-nebral-si-papez-opat-servitku-pred-usta-287324 s tým nič. Áno, môžete dostať nejaký trošku výhodnejšiu tarifu, no v skutočnosti ušetríte možno nejakých päť eur za rok, čo, a to určite uznáte aj vy, nie je veľmi veľa.

O bezpečnosti hovorím hlavne z toho dôvodu, že na chate, by mali neustále ostať svietiť aspoň jedno malé svetielko, a to buď vonku, alebo dnu. Je to asi najlepší odradzovač pre zlodejov, na druhej strane však nemôžete nechať zapálenú hocakú žiarovku, lebo môžete napríklad vyhorieť.

Drevená chata s kamennými základmi postavená na lúke

OK, poďme na to. Aký typ osvetlenia je na chatu vhodný? V našom prípade sa tak ukázali led svetla. LEDky sú úsporné a čo je tiež veľmi dôležité, nenahrievajú sa, takže sú aj bezpečné. LED osvetlenie je nepochybne veľmi estetické a aj praktické. Inak a zjednodušene povedané, za mňa ide o to najlepšie osvetlenie na akúkoľvek rekreačnú chatu.

Samozrejme, že LEDkami nič nepokazíte ani vo svojej domácnosti. Ako som však už povedal, výber svetiel, žiaroviek, lámp a všetkého, čo súvisí so svetlom a bude na rekreačnej chate, ktorá je vyrobená z dreva, na ktorú nechodíte každý deň a ktorú potrebujete ochrániť ako pred zlodejmi, tak pred vyhorením alebo inými tragédiami, sú tieto žiarovky najlepším možným riešením.