Ako si pre seba vybrať ten správny matrac?

Zdravý a kvalitný spánok je pre kvalitu nášho života tou najdôležitejšou záležitosťou, pretože priamo ovplyvňuje všetky sféry nášho života – ako stránku fyzickú tak aj psychickú. Od nášho spánku závisí naša vnútorná pohoda a energia, s ktorou vstupujeme do nového dňa, preto ho nie je dobré podceňovať. Dobre sa vyspať je základom celého ľudského života a nedostatok spánku, prípadne jeho zlá kvalita hlavne v dlhodobom období má veľmi negatívny dopad na človeka. Dá sa tomu predísť pomerne jednoducho – výberom správneho matraca, ktorý nám zabezpečí pevnú a stabilnú oporu počas noci a tým aj kvalitný a nerušený spánok. Ako si teda vybrať matrac?

pokojný spánok

Pred kúpou nového matraca je potrebné zamyslieť sa nad tým, aká tvrdosť matraca nám pri spaní vyhovuje najviac. Tvrdší alebo mäkší, každopádne by medzi Vašim starým a novým matracom príliš veľké odchýlky byť nemali. Je potrebné vyberať na základe Vás osobne – teda výšky a váhy, od ktorej závisí tvrdosť, ale aj veľkosť matraca. Matrac musí byť dostatočne veľký, inak sa pohodlne určite nevyspíte. Tvrdosť Vášho matraca závisí predovšetkým od toho ako spíte – na chrbte tvrdé matrace, pri spaní na boku je lepšie zvoliť matrace mäkšie. Vo všeobecnosti platí, že pre zdravý spánok je najideálnejšou voľbou matrac tvrdý, no samozrejme je to veľmi vysoko osobnou záležitosťou. Pre tých, ktorí si nie sú istí aká tvrdosť je pre nich najvhodnejšia sú vhodným riešením matrace s rozličnou tvrdosťou na oboch stranách.

kvalitný matrac

Každopádne, vždy je lepšie poradiť sa aj s odborníkmi, ktorý Vás na základe Vašich informácií nasmerujú tým správnym smerom, aby sa nestalo že si kúpite pravý opak toho čo je pre Vás najlepšie. U nás na segum.sk nájdete všetky typy matracov podľa tvrdosti ale aj veľkosti, prípadne matrace vyrábané na mieru presne podľa Vašich požiadaviek. A si nie ste istí ktorý matrac by Vám vyhovoval najviac, pokojne sa s nami poraďte, radi Vám všetko vysvetlíme.

Nákupy