Ochrana pred požiarom je základná požiadavka

Bezpečnosť obyvateľov či každého, kto sa v budovách pohybuje, je najdôležitejší parameter pri kolaudovaní ktorejkoľvek novostavby. Medzi základné požiadavky patrí protipožiarna bezpečnosť materiálov, ktoré sú na nej použité v súlade s normami a predpismi. Užívanie je bezpečné, ak sú na stavby použité protipožiarne systémy, ktoré sú už odskúšané.

Boj s ohňom je ťažký

Novostavby sú pod drobnohľadom hlavne počas kolaudácie, kedy sa kontrole podrobujú všetky súčasti stavby, preverujú sa rozdiely medzi skutočnosťou a údajmi v projekte a na základe toho sa pri schvaľovaní postupuje. Dôležitý faktor, ktorý vplýva na to, či bude stavba uvedená do užívania, je splnenie protipožiarnych smerníc. Tie hovoria o tom, že stavby musí byť uzatvorené protipožiarnymi oknami, dvermi, použité musia byť aj protipožiarne steny alebo fasády budovy. Na tieto účely môžu byť protipožiarne dvere využité systémy od známych firiem ako je ALUPROF a SCHŰCO, ktoré majú svoje produkty certifikované v renomovaných inštitúciách v Nemecku, Poľsku či na Slovensku.

Produkty týchto spomínaných spoločností sú už použité na množstve stavieb na celom svete, pretože sú kvalitné. Ide o hliníkové výrobky, okná, dvere, steny a fasády s jednoduchým alebo izolačným zasklením. Sklo takisto podlieha bezpečnosti a používa sa výhradne tiež certifikované. Protipožiarne dvere sú uzávery, ktoré majú zabrániť šíreniu ohňa do ostatných častí priestoru na čas určený výrobcom. Hliníkové dvere sú v tomto ohľade spoľahlivé, okrem hlavných zložiek obsahujú aj špeciálne súčasti, napríklad ohňovzdorné vložky a tiež protipožiarne druhy skiel.

Zničená budova po požiari

Obidve spoločnosti sú na trhu už dosť dlho a ich realizácie sú na mnohých stavbách, aby tie boli bezpečné pre každého užívateľa a v prípade ohrozenia požiarom splnili svoju funkciu, zabránili jeho šíreniu. Ceny protipožiarnych hliníkových dverí sú rozličné, odvíjajú sa totiž od mnohých faktorov ako sú netypické tvary či rozmery alebo nutnosť špeciálneho vybavenia a podobne.

Nákupy