Ako stvorené pre triednu

Triedna učiteľka alebo na niektorých školách nazývaná aj profesorka je povolanie, ktoré si vyžaduje veľa trpezlivosti. Nie je to len tak obyčajná práca, kedy sa nemusí učiteľ až tak zaujímať o konkrétnych žiakov. Je to poslanie, pretože má na starosti určitú skupinu ľudí, ktorá sa musí znášať v dobrom aj v zlom. Musí riešiť všetky prípadné konflikty, ktoré pri učení a vzdelaní vznikajú. Nie vždy to má so žiakmi jednoduché, keďže existujú rôzne typy ľudí a nie všetci sa vždy majú radi medzi sebou. Túto starostlivosť nám venuje triedny učiteľ alebo učiteľka celé štyri roky oddane a bez nejakých väčších nezrovnalostí. Na stužkovej si preto zaslúži isté poďakovanie a odmenu za všetku tú námahu, ktorú vložila do našej výchovy a vzdelávania.

gifts-2872124_1920

Aký darček by bol ten najvhodnejší?

Najlepšie je niečo, pri čom si spomenie na vás, keď to bude vidieť. Môžete jej darovať pero, na ktorom bude mať vygravírované niečo pekné, čo jej vás vždy pripomenie. No, musíte vedieť danú profesorku odhadnúť a netrafiť vedľa. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že práve takýmto perom sme sa trafili úplne vedľa, pretože pani profesorka očakávala skôr nejaký šperk a nie takéto krásne a hlavne drahé pero. Najlepšou voľbou teda bude strieborna retiazka.

jewelry-665330_1920

Pri jej nosení si vždy na vás spomenie, že ste ju asi ako trieda mali veľmi radi, keďže ste jej venovali taký hodnotný a úprimný darček. Na stretávke môžete určite očakávať, že si túto retiazku s radosťou znova dá na ruku a vy si už ani poriadne nebudete pamätať, ale ona bude mať čerstvo v pamäti, že toto je niečo, čo ste jej darovali. Čo tam po nejakom pere, to sa predsa aj tak vypíše. Vy ste jej dali niečo hodnotnejšie a niečo, čo jej navždy ostane ako pamiatka. Sošky, pamätné knihy alebo fotografie si nezoberie so sebou. Retiazka je niečo, čo môže mať vždy na sebe a budete vidieť, že to pre ňu veľa znamená.