Ako zariadiť detskú izbu?

Mladé bezdetné páry si zháňajú nábytok a dekorácie podľa svojho vkusu a momentálnych trendov. Najmä kuchyne v dnešnej dobe sa vyznačujú minimalistickým štýlom. Biele lesklé materiály, čisté pracovné dosky. No rodiny s malými deťmi svoj domov pretvárajú najmä z funkčného hľadiska. Príchodom detí sa udejú aj zmeny vo vašom bývaní. Na čo sa mamičky najviac tešia, je zariadenie detskej izbičky. Dnes zoženiete dekorácie, doplnky a nábytok od výmyslu sveta. Čo v modernej spálničke pre deti teda nesmie chýbať?

tepee
 
Posteľ                                     Ak ste rozmýšľali nad klasickou drevenou posteľou, skúste popremýšľať aj nad zaujímavejšími variantmi. Na trhu sa nachádzajú rôzne modely v tvare auta, rakety či vlaku. Pre modernejšiu izbu sa hodia drevené postieľky so strieškou v tvare domčeka. Dieťa sa na spánok v takomto štýle bude oveľa viac tešiť. Najmä dievčatá, ktorým nad hlavu zavesíte ružové záclony.
 
Hračky                                    Samozrejme klasické hračky porozhadzované po podlahe sú typické pre každú domácnosť. Na bežné lego, bábiky či skladačky kúpte jednoduché boxy a priestor využite na niečo lepšie. Veľmi populárne sú textilné bazéniky s plastovými guličkami. Húpačka zo stropu? Prečo nie. Jednosucho ju zostrojíte aj doma z lanových popruhov, drevenej dosky a ušitého mäkkého podsedáku. Veľkou atrakciou tohto roku sú detské teepee. Ide o prístrešok v tvare stanu, ktorý krásne rozžiari každú detskú izbu.

postýlka
 
Doplnky                                  Čo vytvorí pravú atmosféru sú práve dekorácie na poličkách a stene. Mamičky zháňajú kocky s menom svojej ratolesti, rôzne nápisy a obrázky na stenu, tabuľky s možnosťou vytvorenia vlastného textu či dečky s dátumom narodenia. V kurze sú aj stojanové lampy v tvare veľkého bieleho zajačika.  Na poličke by nemali chýbať ani fotky, ktoré krajšie ukážu v doma vyrobených zaujímavých rámikoch. Celý dojem docielite použitím čistých, jednoduchých farieb ako je biela, ružová či šedá.