Miliarda na účte alebo problémy nekončia, no eštelen prichádzajú!

Ak sa povie, že je niekto miliardár, väčšina z nás si pravdepodobne vybaví predovšetkým luxus, doživotné zabezpečenie, slobodu a zábavu, no na negatívne stránky už pomyslí len málokto. A to je ten dôvod, prečo sa v tomto článku pozrieme, aké byť miliardárom obnáša nevýhody a tie sú možno pre ľudskú psychiku ťažšie, než sme si v skutočnosti mysleli. Nadarmo sa nevraví, že šťastie si za peniaze nekúpiš a takisto je pravda, že s týmto majetným životným štýlom prichádzajú opäť ďalšie problémy, ktoré možno väčšina nás „chudobných“ nepozná.
Viac peňazí rovná sa viac starostí o ne– Peniaze obnášajú stále ten istý kolobeh a z určitej časti pôsobia ako ľudské prekliatie. Chudobní ľudia sa boja ich nedostatku, pričom bohatí sa boja naďalej, aby o toto šťastie v podobe bohatstva neprišli. Ten strach z peňazí či ich nedostatku alebo straty je v mnohých z nás akokeby doživotne zakorenený.

trezor

Vzťahy, priateľstvá a jedno veľké podozrenieČlovek, ktorý má peniaze tak maximálne sám pre seba si prakticky môže byť istý, že jeho blízki ľudia stoja pri ňom z prostého dôvodu- majú ho radi a je im sympatický, pričom nečakajú žiadne finančné obohatenie. No bohatý človek tieto dve veci musí stále rozlišovať a je niekedy skutočne ťažké povedať, kde je pravda.
ZávisťĽudská prirodzenosť má svoje nedostatky a k tým sa radí napríklad fakt, že závidíme a hádžeme špinu na tých, ktorí sa majú lepšie. Je jedno akým spôsobom ste svoj luxus dosiahli, nejeden človek k vám skrátka bez príčiny bude pestovať neoprávnenú nenávisť, respektíve závisť.

peníze

Znie to šialene, ale možno vám začne chýbať prácaNebol by to jediný prípad. Bez ohľadu na peniaze človek skrátka po dlhšej dobe nečinnosti začne prácu alebo akési pravidelné aktivity spojené s presadzovaním svojej šikovnej stránky postrádať. Tiež mu začne chýbať isté ohodnotenie od druhých.
Starosť o detiNie snáď, že by starosť bola spojená s ich základnými potrebami, ale ide o strach, aby z vašich detí nevyrástli rozmaznaní a nesamostatní, v podstate pre dnešný život neostrieľaní a slabí jedinci.