Prečo nenávidieť nakupovanie?

Dôvodov na to, aby ste nenávideli nakupovanie vám môžem dať hneď niekoľko. Poďme sa teda rovno spolu na ne pozrieť bez nejakých zbytočných obkecávačiek:dve papierové tašky.jpg

  • Obchodníci chcú len predať. Takže nič nie je tak sto percent výhodné pre vás, pretože to musí byť výhodné aj pre nich, aby sa im to oplatilo dať za lacný peniaz, hoci na tom ešte stále zarobia. Aká je potom výrobná cena? To je veľmi zaujímavá otázka, na ktorú vám nebudú chcieť odpovedať. No, možno, keď sa bude veľa ľudí pýtať, tak budú nútení aj odpovedať. Zatiaľ však taká situácia nenastala.
  • Nákupy sú zdĺhavé. Keď chcete niečo konkrétne, tak musíte pochodiť niekoľko obchodov, aby ste to dostali. Väčšinou si môžete tlieskať, ak to dostanete hneď v tých prvých troch. Inak pôjdete z nákupu frustrovaný a bez nálady, že sa vám to nepodarilo zohnať.
  • Treba na ne peniaze. A peniaze treba zarobiť. A to je už ťažšia úloha ako nakupovanie. Každý nákup si treba premyslieť, aby ste mali dostatok peňazí aj na konci mesiaca. Nie hneď celú výplatu minúť na prvom nákupe. Treba myslieť dopredu a komplexne. Peniaze vám z neba nespadnú.
  • V každom obchode je strašne veľa variant daného tovaru a ak ste nerozhodní, tak vás bude bolieť hlava z toho. Nielen, ak ste nerozhodní, ale aj keď s takým človekom nakupujete. Bude vás to znervózňovať, že sa nevie rozhodnúť. Povahu nezmeníte, ale takýmto nákupom sa môžete vyhnúť.

žena ide zo stánku.jpg

  • Strašne veľa tovarov a vy zabudnete, prečo ste prišli. Keď vstúpite do obchodu a uvidíte všetky tie tovary, z každého druhu obrovské množstvo, tak veľmi poľahky zabudnete, prečo ste tam vlastne prišli. Napíšte si zoznam, keď už idete do obchodu. Inak nakúpite aj to, čo nechcete a naopak nekúpite to, čo naozaj potrebujete. To sa stáva dosť často pri nákupoch. Nezabudnite si zoznam doma. Dajte si ho do peňaženky. Tam ho isto nezabudnete, pretože budete musieť aj platiť za daný nákup.

Nákupy