Pripravte sa, prichádza sieť 5G a revolučné zmeny, aké si dnes ani nevieme predstaviť!

Je to asi pol roka dozadu, čo sa do nových smartfónov od firmy Apple inštalovali 4G modemy. To sa má však zmeniť. Pôvodného dodávateľa 4G modemov Qualcomm totiž Apple aktuálne nahradil za Intel, ktorý navyše sľubuje, že v novom roku začne s výrobou a inštaláciou modemov 5G.

technologie

Spolupráca s Intelom ale zrejme bude iba dočasná, nakoľko výrobca Apple usúdil, že modemy 5G by v budúcnosti dokázal vyrábať a inštalovať do svojich zariadení aj sám, čím by ušetril  priam miliardové náklady. Aktuálne sa už dokonca vraví o projekte, ktorý má byť tohto tvrdenia dôkazom a na základe daného projektu to vyzerá, že Apple by bol schopný vyrobiť svoje vlastné 5G modemy už v roku 2021. Zatiaľ, respektíve v roku 2020 sa bude musieť uspokojiť „len“ s 5G modemami od Intelu.

počítač

  • Pre užívateľov iPhonov to však znamená, že revolučnú sieť 5G by si podľa všetkého mohli užiť už budúci rok. To však samozrejme záleží aj od faktora, akým  je globálne pokrytie touto novou sieťou 5G, ktorá ako vieme, ešte súčasnosti nie je v prevádzke. To ale nemení nič na tom, že ide o blízku budúcnosť a nové pokrytie touto výkonnou sieťou je takmer zaručené.

Reálne zavedenie tejto siete a jej následné rozširovanie je určené na obdobie rokov 2020-2035. Pôjde o novú, výkonnejšiu sieť, ktorá má priniesť ďalšie revolučné možnosti na čele s obrovskou rýchlosťou aj pri nadmernom, respektíve globálnom zaťažení a takisto bude konečne možné efektívne a spoľahlivo prepojiť produkty SMART do jedného fungujúceho celku. Verte mi, bude to zaujímavé!
Okrem toho sa v súvislosti s 5G sieťou vraví o nových pracovných príležitostiach, respektíve o vzniknutí vysokého počtu voľných pracovných miest s tým, že doslova milióny súčasných pracovných pozícií má na oplátku definitívne zaniknúť. Zmeny sa budú týkať predovšetkým väčších miest. A samozrejme nezabudnime spomenúť bezpečnejšiu jazdu autonónmymi vozidlami.