Tvárová gymnastika

Cvičenie je výborný spôsob ako sa udržať fit, ako zlepšiť svoje zdravia a perfektnú postavu. Mnohí z nás sa tejto fyzickej aktivite venujú ale len málokto sa venuje aj precvičovaniu svalov na tvári. A práve na pleti je vidieť prvé znaky pokročilého veku. S tvárovou gymnastikou ich môžete oddialiť a spomaliť starnutie pleti.
Rozcvičte svaly aj na svojej tvári.
Ovisnutá koža na krku, ochabnuté líca, vačky pod očami, vrásky na čele a kútikoch očí,… nič príjemné – čo poviete? Predísť a minimalizovať tento efekt môžete pomocou cvikov, ktoré udržia pleť vypnutú a hladkú. Nejde o žiadne namáhavé cvičenie ale aby ste sa dočkali žiadaného výsledku je potrebné opakovať cviky denne aspoň raz.

modré oči.jpg

Brada– dvojitá brada nie je nič pekné. Zbaviť sa jej môžete ak zdvihnete hlavu dohora a prstami budete po nej poklepávať (ako keď nanášate krém). Lepšie tak prekrvíte túto oblasť. Po 10 sekundách svaly uvoľnite a zopakujte to ešte 5 krát.
Druhý účinný cvik je naťahovanie brady – plecia dajte dole a dozadu a bradu natiahnite čo najviac dopredu a hore. Vydržte 5 sekúnd a uvoľnite.
Líca –ochabnutých líc sa môžete zbaviť ak ich nafúknete, priložíte na ne prsty a pritlačíte. Pritom sa snažte udržať vzduch v ústach a líca nafúknuté. Zopakujte to 5 krát.

úsměv.jpg

Oči –opuchnuté oči, tmavé kruhy alebo vačky pod nimi trápia nejednu ženu. Ak zlepšíte cirkuláciu krvi v týchto miestach zlepšíte aj stav pokožky. Otvorte oči – poriadne a krúžte s nimi. Potom oči zavrite a zopakujte to. Toto zopakujte 5 krát. Potom na obočie priložte ukazováky a druhý prst (prostredník) do stredu pod spodné viečko. Jemne pritlačte a zároveň mierne ťahajte obočie smerom hore. Po 5 – tich sekundách tlak povoľte. Opakujte 10 krát.
Čelo –priložte prsty na čelo (použite obe ruky) a ťahajte pokožku smerom hore Vydržte 5 sekúnd a uvoľnite. Pri ďalšom cviku priložte prsty na čelo (dlane dajte na spánky) a ťahajte kožu do strán.

Zdravie